Антимонопольному комітету нададуть додаткові повноваження

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення принципів процесуальної справедливості та підвищення ефективності проваджень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Законопроектом передбачається надати Антимонопольному комітету України можливість проводити перевірки суб’єктів господарювання у випадку виявлення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції та з метою збирання доказів такого порушення. Члени комісії з перевірки матимуть право безперешкодного доступу до приміщень, транспортних засобів, місць зберігання інформації чи інших володінь, які перебувають у власності або користуванні об’єкта перевірки, вимагати надання необхідних документів, усних або письмових пояснень, вилучати докази, накладати арешт на них.

Законопроектом врегульовується питання нарахування пені. На час оскарження рішення Антимонопольного комітету України, яким накладено штраф, нарахування пені зупиняється до набрання рішенням господарського суду законної сили, а у випадку оскарження такого рішення в касаційному порядку – до дня набрання чинності рішенням суду касаційної інстанції.

Також, законопроект передбачає вдосконалення програми звільнення від відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, встановлення правил врегулювання спорів у справах про картелі.


19/07/2017