Новий законопроект про залізничний транспорт передбачає створення НКРТ

30 січня 2019 року на сайті Верховної Ради України опубліковано новий проект Закону «Про залізничний транспорт України» . Нагадаємо, що попередній законопроект в жовтні 2018 року було відхилено та знято з розгляду.

Ініціаторами обох законопроектів виступили народні депутати, однак цього разу їх кількість суттєво збільшилась, а на чолі групи виступив голова Комітету Верховної Ради України з питань транспорту.

На разі юристами AGRECA готується детальний аналіз основних переваг та недоліків нового законопроекту, який буде представлено найближчим часом. Вже зараз можна із впевненістю говорити про деякі позитивні зрушення. Зокрема, на відміну від попереднього законопроекту нова редакція містить положення стосовно Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту (НКРТ). На створенні відповідного органу неодноразово наполягали приватні суб’єкти ринку і, нарешті, думку бізнес-спільноти почули та врахували. Маємо пам’ятати, що Закон України «Про морські порти в Україні» також передбачає утворення НКРТ, однак, вже протягом шести років держава не квапиться з його створенням.


06/02/2019