Очікується посилення контролю за цільовим використанням портових зборів

03.05.2018 року Міністерство інфраструктури України опублікувало для публічного обговорення проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства інфраструктури України від 27 травня 2013 р. № 316», яким затверджено Порядок справляння та розміри ставок портових зборів, а також Порядок обліку та використання коштів від портових зборів.

Зміни передбачають посилення контролю за цільовим використанням портових зборів. На разі, окрім АМПУ справляти портові збори мають право також приватні суб’єкти господарювання, однак вони не зобов’язані надавати звітність щодо їх цільового використання, оскільки не підпорядковані Міністерству інфраструктури України. Відповідно пропонується зобов’язати всіх суб’єктів господарювання, які справляють портові збори, надавати передбачену Порядком використання портових зборів звітність до Міністерства інфраструктури України, незалежно від форми власності та підпорядкованості цих суб’єктів господарювання (зміни до п. 5.4 Порядку обліку та використання коштів від портових зборів).

Крім того, запропонованими змінами передбачається:

  1. Уточнення переліку суден, що належать до групи Д та звільнені від сплати портових зборів (зміни до позиції 5 додатка 1 Порядку справляння та розміри ставок портових зборів)
  2. Зміна порядоку справляння якірного збору, зокрема справляння якірного збору у випадку стоянки судна на внутрішньому рейді тривалістю понад 30 діб шляхом нарахування та справляння якірного збору щомісяця, станом на останній день розрахункового місяця. Це в свою чергу, згідно пояснювальної записки, дозволить забезпечити регулярне отримання доходів при перебуванні на якірній стоянці суден тривалий час, а також виключити втрати доходів у випадках зміни судновласника таких суден протягом перебування на якірній стоянці, що особливо актуально у портах нижнього Дунаю (зміни до п. 6. 2 Порядку справляння та розміри ставок портових зборів).
  3. Зміна порядку справляння санітарного збору, зокрема:
  • встановлення санітарного збору для суден, які перебувають в акваторії морського порту понад 30 діб (зміни до Додатку 6 Порядку справляння та розміри ставок портових зборів);
  • звільнення судна групи А, що заходить в акваторію відповідного морського порту, від сплати санітарного збору у випадку постановки на якір без виконання в цьому морському порту вантажних операцій у зв’язку з очікуванням проходу до іншого морського порту (зміни до п. 8.2 Порядку справляння та розміри ставок портових зборів).

08/05/2018