Оприлюднено основні аспекти стратегії розвитку ПАТ «Укрзалізниця» на 2017-2021 роки 

25.05.2017 року на сайті ПАТ “Укрзалізниця” опубліковано стратегічний план розвитку товариства на найближчі 5 років.

Відповідно до стратегії в середньостроковій перспективі (2017-2021 роки) передбачається оновлення рухомого складу (вантажних та пасажирських вагонів, локомотивів) та інфраструктури (модернізація колій, електрофікація, тощо). В цілому для реалізації стратегії в повному обсязі необхідно 148,5 млрд грн.

Крім того, стратегією розвитку передбачено продовження процесу реформування галузі шляхом побудови вертикально інтегрованої структури. Зокрема, заплановано створення залізничних компаній за напрямками діяльності, а не за регіональним принципом, як було раніше. Відповідно, бізнес-модель ПАТ «Укрзалізниця» буде побудована на п’яти бізнес-вертикалях: вантажні перевезення та логістика, пасажирські перевезення, інфраструктура, послуги тяги, виробництво та сервіс. Усі компанії за сегментами ринку планується створити упродовж 2017-2019 років, в тому числі UZ Loko – оператора тяги та продавця послуг з надання локомотивної тяги.

Окремо звертається увага на необхідність прийняття нового Закону України “Про залізничний транспорт” та інших нормативно-правових актів, що дозволять втілити відповідні плани та підвищити ефективність роботи компанії.


25/05/2017