Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності — нова редакція

20 вересня 2017 року Фонд державного майна України оприлюднив проект наказу ФДМУ «Про затвердження Змін до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності» (далі – Положення).

На думку розробника, нова редакція Положення дасть змогу запровадити більш прозорий механізм відбору суб’єктів оціночної діяльності (далі – «СОД»), що унеможливить зловживання та маніпулювання з боку претендентів на участь у конкурсі.

Нижче зазначаємо про основні нововведення, запропоновані у новій редакції Положення про конкурсний відбір СОД.

Як і в чинній редакції, проектом Положення передбачено, що Фонд державного майна та його регіональні відділення застосовують процедуру конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності, якщо вони виступають замовниками послуг з незалежної оцінки та вартість послуг менша 200 тис. грн. Строк проведення конкурсу на відбір оцінювача залишився незмінним та становить 14-30 календарних днів.

Відтепер об’єкти оцінки ділитимуться на дві категорії складності. До першої категорії відносяться: будівлі, споруди, земельні ділянки під ними, приміщення, об’єкти незавершеного будівництва, обладнання, транспортні засоби, судноплавні та літальні апарати, товарні запаси. До другої: об’єкти нерухомого майна, що асоційовані з бізнесом; цілісні майнові комплекси; цінні папери; корпоративні права; нематеріальні активи; права вимоги; унікальні та складні об’єкти (зокрема, об’єкти, що мають понад 10 тис. необоротних активів або розташовані в різних місцях).

В залежності від категорії складності, конкурсною комісією застосовується різна послідовність до оцінювання претендентів та визначення розміру балів.

Під час конкурсного відбору запроваджується новий критерій — очікувана ціна надання послуг, що матиме значення для конкурсної комісії під час визначення переможця конкурсу.

Відповідно до нової редакції Положення, процедура конкурсу проводитиметься у два етапи. На першому етапі конкурсу для об’єктів другої категорії складності розраховується кількість балів щодо кожного учасника конкурсу. Бали виставляються за такими критеріями: досвід учасника конкурсу та оцінювачів, наявність зауважень до практичної діяльності СОД, наявність на дату проведення конкурсу невиконаних договорів про виконання робіт з оцінки, наявність фактів неналежного виконання учасником конкурсу умов договору з оцінки, участь СОД у громадських організаціях оцінювачів. Двоє учасників з найбільшою кількістю балів допускаються до другого етапу. На другому етапі проводиться розкриття конкурсних пропозицій ціни, відповідно до яких найменша пропозиція ціни учасника стає переможною.

Для конкурсу з оцінки об’єктів першої категорії послідовність проведення етапів конкурсу застосовується навпаки: спочатку визначається запропонована ціна, а потім здійснюється оцінювання претендентів. Після проведення конкурсу Фонд інформує переможця про результати конкурсу із зазначенням ціни та строку надання послуг з оцінки.


20/09/2017