Невдоволення діями екологів в портах набирає нових обертів

31 липня 2018 року у м. Одеса під головуванням Максима Степанова, голови Одеської облдержадміністрації, відбулась нарада представників бізнесу, екологічних інспекцій, морської адміністрації та інших зацікавлених осіб стосовно проблем, пов’язаних з екологічним та радіологічним контролем суден та вантажів у морських портах.

Нагадаємо, що останнім часом значно зросла кількість випадків затримання суден в портах України у зв’язку з «негативними», на думку посадових осіб Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря, результатами проведення екологічного контролю суден та радіологічного контролю товарів. 

Однак, як свідчить аналіз діяльності інспекції, вказані види контролю та перевірки проводяться поза межами чинного законодавства. За оцінками представників бізнесу діяльність Державної екологічної інспекції жодним чином не забезпечує охорону навколишнього природного середовища, а переслідує суто «фіскальну» мету. Як результат, дії з боку посадових осіб Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря спричиняють судновласникам значні збитки, пов’язані із сплатою необґрунтовано виставлених претензій та простоєм суден. Це в свою чергу негативно впливає на імідж України як держави, що не забезпечує сприятливих та надійних міжнародних торговельних відносин на своїй території.

За результатами заходу та палкої дискусії очільник регіону повідомив, що має намір звернутись до Кабінету Міністрів України з проханням здійснити перевірку Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря, а також передати усі скарги до прокуратури для реагування та вжиття відповідних заходів.

У заході прийняла участь Марина Шарапа,  адвокат, партнер юридичної фірми AGRECA, яка представляє інтереси судновласників та морського агента.


31/07/2018