Відбувся круглий стіл щодо проекту Закону № 8125 «Про концесії»

13 квітня 2018 року Американська торговельна палата в Україні в черговий раз зібрала представників державного сектору та бізнесу задля обговорення найгостріших питань проекту Закону «Про концесії», прийнятого в першому читанні.

У заході взяли участь представники Міністерства інфраструктури, Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Адміністрації морських портів України, Управління Національної інвестиційної ради при Президентові України, депутати та представники бізнесу. Юристи AGRECA також долучилися до обговорення проекту Закону.

Основною метою заходу була підготовка тексту проекту Закону до другого читання з врахуванням інтересів бізнес-спільноти.

Ключові питання дискусії: заміна концесіонера за концесійним договором, застава майнових прав концесіонера, що виникають на підставі концесійного договору, земельні питання, які виникають під час реалізації майбутніх концесійних проектів. В рамках дискусії також був обговорений порядок вирішення спорів, зокрема юрисдикція судів, у разі звернення до суду за захистом порушених прав та інтересів сторін концесійного договору.
Варто підкреслити, що, в черговий раз, в рамках зустрічі постало питання щодо доцільності перегляду Переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації. 


13/04/2018