«Стара-нова» редакція порядку компенсації інвестицій у стратегічні об’єкти портової інфраструктури

2 лютого 2018 року Міністерство інфраструктури України оприлюднило чергову  редакцію проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов укладення договорів, на підставі яких здійснюється компенсація інвестицій, внесених суб’єктами господарювання у стратегічні об’єкти портової інфраструктури».

Варто нагадати, що відповідно до перехідних положень Закону України «Про морські порти в Україні» уряд мав затведити цей порядок протягом року з моменту набрання чинності законом.  Хоча проект містить декілька редакцій та неодноразово публікувався для обговорення, питання щодо його прийняття досі залишається відкритим.

Так, остання редакція проекту була розміщена Міністерством інфраструктури 17 березня 2017 року (коментар до цієї редакції був підготовлений юристами AGRECA).   В  подальшому ця редакція стала предметом дискусії між експертами Інфраструктурного комітету Американської торговельної палати в Україні та представниками Міністерства інфраструктури та Уряду. Двічі проект виносився на розгляд Логістичного комітету Кабінету Міністрів України, де його в черговий раз забракували.

Наскільки остання редакція відрізняється від попередніх та чи містить необхідні складові для того, щоб компенсаційний механізм інвестування в стратегічні об’єкти портової інфраструктури був цілісним та реально працював, буде проаналізовано юристами AGRECA найближчим часом. Будь ласка, слідкуйте за нашими новинами.


05/02/2018