Уряд спростив будівництво гідротехнічних споруд

Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 931 від 07.11.2018 року та розширив Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Згідно змін вказаний перелік доповнено наступними видами робіт: «роботи, пов’язані з будівництвом гідротехнічних споруд, а саме акваторії морського порту (портової акваторії), внутрішніх підхідних, судноплавних каналів, операційної акваторії причалу, якірної стоянки, а також інших підводних гідротехнічних споруд штучного та природного походження, зокрема розташованих в межах акваторії морського порту і призначених для забезпечення безпеки мореплавства, маневрування та стоянки суден.»

Фактично мова йде про спрощення будівництва перелічених об’єктів. Однак, комплексний аналіз містобудівного законодавства дає підстави зробити висновок, що завдяки внесеним змінам вирішено лише питання реконструкції каналів, яка наразі може бути проведена без отримання містобудівних умов та обмежень, за відсутності документів, що посвідчують права на земельну ділянку, отримання документів на будівництво та введення в експлуатацію реконструйованого об’єкту.

Разом з тим запропоновані зміни не спрощують процедуру будівництва нових каналів, а також інших гідротехнічних споруд (причалів, пірсів, операційних акваторій тощо), оскільки, як і раніше, для проектування та будівництва вказаних об’єктів, необхідним є отримання містобудівних умов та обмежень, які надаються виключно за умови підтвердження прав на земельну ділянку. Як відомо, відведення землі дна моря наразі є спірним та проблематичним.

Очевидно, внесені зміни є вкрай важливими для розвитку морських портів. Однак, питання будівництва гідротехнічних споруд, в тому числі відведення земельних ділянок для вказаних цілей, потребує системного вирішення та врегулювання.


15/11/2018