Уряд затвердив перелік об’єктів, що підлягають приватизації у 2018 році

10 травня на черговому засіданні Уряд затвердив загальний перелік об’єктів, які підлягають приватизації у 2018 – 2020 роках.

За словами в.о Голови Фонду державного майна України Віталія Трубарова до переліку увійшло 26 великих підприємств, зокрема підприємства енергетичної, добувної та хімічної галузі. Окрім згаданих вище об’єктів, до переліку входять більше 700 підприємств, в тому числі і всі 13 державних портових стивідорів. Отже виникає закономірне питання щодо долі концесійних проектів у портах Ольвія, Южний, Херсон та Чорноморськ. Нагадаємо, що проекти в Ольвії та Херсоні вже розпочаті та профінансовані, а проекти в Южному та Чорноморську лише анонсовані та чекають на pre-feasibility study.

Варто зазначити, що Міністерство економічного розвитку та торгівлі протягом двох тижнів повинно доопрацювати перелік з урахуванням фактичного стану об’єктів та опублікувати його на своєму сайті, врахувавши пропозиції суб’єктів управління.

За словами Голови Адміністрації морських портів України Райвіса Вецкаганса приватизація державних стивідорів є найкращим способом залучення інвестицій, збереження робочих місць та підвищення ефективності роботи компаній в цілому.

Нагадаємо, що Верховна Рада України 18 січня 2018 року ухвалила нову редакцію закону «Про приватизацію державного майна», на підставі якого Фонд державного майна переглянув переліки об’єктів на приватизацію в 2018 році.

Більше того, 4 липня 2017 року Уряд схвалив Дорожню карту реформи сектору державних підприємств «Triage», згідно якої з 3444 підприємств та об’єктів приватизації держава планувала зберегти у своїй власності лише 15 найбільш стратегічно важливих підприємств та 363 об’єкта, що забезпечують виконання державою своїх функцій, а інші передати в концесію або ліквідувати.


14/05/2018