Про фірму

Юридична фірма AGRECA представлена на ринку юридичних послуг впродовж 15 років. Засновниками фірми є адвокати Андрій Підгайний, Андрій Барабаш і Марина Шарапа, що мають 25-річний практичний досвід, з яких близько 10 років державного стажу в юридичному департаменті Фонду державного майна України.

За даними дослідження Ukrainian Law Firms AGRECA традиційно потрапляє в Топ 5 юридичних фірм в Україні у сфері інфраструктури. Рейтинг окремо відзначає партнерів Андрія Підгайного та Марину Шарапу за потужну експертизу з питань регулювання діяльності сектору та за супровід інвестиційних проектів.

Ми ведемо відповідальний і етичний бізнес у сфері права та вдосконалення законодавчого регулювання і адвокації в секторі транспортної інфраструктури. Така стратегія є визначальною для відповідної комунікації із клієнтами та партнерами, інвесторами та державними органами. Ми цінуємо прозорість, діємо відповідно до букви закону, несемо відповідальність за свої юридичні продукти.

Компетенції

Фокус

Впродовж останніх 10 років AGRECA позиціонується як вузькоспеціалізована фірма у сфері транспорту і інфраструктури, до яких, в першу чергу, відносяться морські порти, внутрішні водні шляхи, залізниця, аеропорти та автомобільні дороги.

Місія

Стала правова безпека наших клієнтів – наша найбільша відповідальність. Ми працюємо для того, щоб наші клієнти і бізнес партнери отримували максимум фінансової ефективності і практичної користі взаємодії із нами. А саме – від досвіду, знань і широкої мережі наших контактів.

Перевага

Ми продукуємо зрозумілі, практичні і фінансово-ефективні рішення «під ключ». Незалежно від того, маємо ми справу із супроводом інвестицій у виробничо-логістичні потужності чи із угодою з державними активами, ми від початку дивимося на свою задачу очима клієнта, дбаємо про інтеграцію своєї роботи у загальну картину сучасного, важливого для сектору проекту.  

Співпраця з державою

Історично правова експертиза фірми охоплює весь спектр транзакцій, пов’язаних із державною власністю. Ми розуміємо найдрібніші нюанси, економічні та правові наслідки супроводу найскладніших приватизаційних угод, проектів зі створення спільних підприємств, підготовки договорів спільної діяльності, оренди державного майна, угод з державно-приватного партнерства, у тому числі концесій.

Рука на пульсі закону

Ми добре розуміємо регуляторну сферу, у якій веде роботу бізнес у секторі транспорту, інфраструктури та логістики. Наші юристи постійно моніторять галузеві політики і законодавчі ініціативи державного сектору, задіяні у розробці законодавчих і підзаконних актів, співпрацюють з міжнародними фінансовими організаціями, здійснюють адвокацію інтересів приватного бізнесу у відносинах з урядом і державними транспортними монополістами.


Супровід
інвестицій

 • співпраця з потужними приватними компаніями, активними інституційними інвесторами, а також галузевими та діловими асоціаціями
 • підготовка юридичних висновків щодо приватизації, оренди, державно-приватного партнерства та концесії, інших угод, пов’язаних з державними активами
 • техніко-економічне обґрунтування інвестиційних проєктів ДПП та концесії
 • підготовка конкурсної документації для проєктів ДПП та концесій
 • супровід в межах участі в конкурсах, пов’язаних з орендою, приватизацією, ДПП та концесією
 •  правова підтримка будівельних проєктів об’єктів транспортної інфраструктури 
 •  захист інвестицій в українських судах, консультування щодо виконання судових рішень, досудове врегулювання спорів

Галузеве
регулювання

 • винятковий досвід у реформуванні регуляторних засад транспортного сектору
 • участь у розробці законодавчих і підзаконних актів у сфері транспорту та інфраструктури
 • участь у розробці законодавчих і підзаконних актів у сфері державно-приватного партнерства, оренди та приватизації
 • правова підтримка діяльності Логістичного комітету Європейської бізнес асоціації
 • правова аналітика у сфері реформування портів, залізниці та внутрішніх водних шляхів
 • правова аналітика з питань регулювання природних монополій у сфері транспортної інфраструктури
 • співпраця з міжнародними фінансовими інституціями в межах технічної допомоги уряду у сфері транспортної інфраструктури

Кейси

Команда AGRECA однією з перших в Україні розпочала роботу із юридичного супроводу великих національних та міжнародних інвестицій в об’єкти транспортної інфраструктури. Наразі ми залишаємося в числі небагатьох фахових і фокусно-орієнтованих юридичних радників для галузевого бізнесу з питань роботи з активами та їхнього захисту. 

Юристи AGRECA мають великий досвід розробки проектів галузевих законів, а також підготовки конкурсних процедур з питань приватизації, оренди, управління державними активами. Експерти фірми з великою відповідальністю та зосередженістю працюють над проектами законів чи підзаконних актів, беручи до уваги ризики та наслідки для усіх учасників правовідносин. 

Команда експертів

Андрій
Підгайний

Керуючий партнер, адвокат

Марина
Шарапа

Партнер, адвокатеса

Андрій
Барабаш

Партнер, адвокат

Олена
Юрець

Старший юрист, адвокатеса