АМПУ зможе реалізовувати капітальні інвестиції без затвердження фінансових планів

27 лютого 2019 року уряд прийняв рішення щодо деяких питань діяльності державного підприємства “Адміністрація морських портів України”.

Так, Постановою №133 внесено зміни до Порядку здійснення витрат суб’єктами господарювання державного сектору економіки у разі незатвердження (непогодження) річних фінансових планів у встановленому порядку.

Адміністрації морських портів України надано можливість реалізовувати капітальні інвестиції у разі незатвердження (непогодження) річних фінансових планів у встановленому порядку за умови:

  • наявності затверджених в установленому порядку проектів будівництва об’єктів та титулів об’єктів будівництва;
  • включення до плану капітальних інвестицій затвердженого фінансового плану за попередній період відповідних об’єктів;
  • відповідності строків реалізації за такими об’єктами, які охоплюють наступні планові роки, укладеним договорам та затвердженим титулам об’єктів будівництва.

Іншими словами це означає, що у разі наявності того чи іншого об’єкту у фінансовому плані попереднього періоду, у наступні періоди капітальні інвестиції у вказаний об’єкт можуть бути реалізовані незалежно від затвердження фінансового плану.
Безумовно такі зміни були довгоочікуваними та вкрай необхідними для галузі.

На разі АМПУ здійснює масштабні та довготривалі проекти (реконструкція каналів, будівництво причалів тощо), які впливають не лише на діяльність самого підприємства, а й на інших учасників ринку. Зокрема, на реалізацію інвестиційних проектів приватними компаніями, а також на об’єми експорту та імпорту товарів, економіку держави в цілому. Бюрократичні процедури досить часто заважали вчасному втіленню проектів або ж затягували процес будівництва на декілька років. Відповідно, запропоновані зміни сприятимуть скороченню строків будівництва та забезпечать вчасне введення важливих стратегічних об’єктів портової інфраструктури в експлуатацію.


06/03/2019