До уваги проектувальників, будівельників та інвесторів: зміни в будівельному законодавстві

З метою приведення дозвільно-погоджувальних процедур у будівництві у відповідність до європейських практик, а також покращення якості контролю в будівництві на початку 2017 року було прийнято Закон України № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», яким запроваджено зміни до Законів України «Про основи містобудування», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про архітектурну діяльність», «Про ліцензування видів господарської діяльності», «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», тощо. Закон набув чинності 10 червня 2017 року.

Поряд з цим, 23 травня 2017 року прийнято Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» № 2059-III, яким також внесено низку суттєвих змін в містобудівне законодавство. Вказаний закон набув чинності 18 червня і вводиться в дію з 18 грудня цього року.

З метою приведення у відповідність, Кабінетом Міністрів України та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України прийнято низку рішень із зміни містобудівного законодавства на рівні підзаконних актів.

Узагальнюючи вищезазначені зміни, можна виділити наступні базові нововведення:

  • перехід від «категорій складності об’єктів будівництва» до «класів наслідків (відповідальності)»;
  • перехід від трирівневої дозвільної системи (повідомлення, декларація, дозвіл) до дворівневої (повідомлення, дозвіл);
  • підвищення відповідальності в сфері містобудування.

З більш детальними нововведеннями можна ознайомитися за наступним посиланням.

599239572


Олена Юрець, старший юрист

26/09/2017