Круглий стіл “Розвиток портової галузі”

Партнери AGRECA Андрій Підгайний та Марина Шарапа в рамках Українського портового форуму прийняли участь в Круглому столі «Розвиток портової галузі», який було організовано Європейською Бізнес Асоціацією в Україні. Ключові питання – впровадження в українських портах моделі адміністрування Landlord Port та проблеми здійснення екологічного контролю.

Існуюча система управління портами є предметом дискусій не лише на рівні експертів. Серед очікуваних результатів проекту Стратегії розвитку морських портів до 2038 року прямо передбачається запровадження в Україні Landlord Port моделі. В свою чергу наведена тематика лягла в основу Проекту технічної допомоги з реформування портового сектору України, що наразі реалізується Світовим Банком. В межах цього проекту Андрій Підгайний залучений у якості юридичного консультанта.

Питання екологічного контролю вже не один рік є предметом жорстких дискусій та судових справ. Наразі, в рамках Круглого столу були обговорені питання нормативного регулювання діяльності екологічної інспекції в портах. Зокрема, Марина Шарапа, яка є членом робочої групи при Державній регуляторній службі України з питань розробки низки підзаконних актів з наведеної проблеми, доповіла про поточний стан справ та звернула увагу присутніх на ризики, що містяться в нових ініціативах екологічної інспекції.


03/06/2019