Залізниця

Залізнична галузь має ключове значення для економіки України, адже жодний інший транспорт у країні не здатний формувати такі обсяги вантажо— та пасажиропотоків. Залізниця забезпечує 65% транспортної роботи в загальній структурі перевезень вантажів всіма видами транспорту і більш ніж 35% пасажирських перевезень у загальній структурі транспортної роботи. За обсягами вантажних перевезень АТ «Укрзалізниця» посідає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись лише залізницям Китаю, Росії та Індії.

Накопичені за останні десятиліття виклики вимагають проведення довгоочікуваної реформи, направленої на реорганізацію Укрзалізниці, лібералізацію ринку перевезень, оптимізацію тарифної політики та залучення інвестицій. Однак, ще до старту реформи, Укрзалізниця створює умови для приватних інвесторів шляхом підготовки вокзальних комплексів для передачі в концесію та розпродажу непрофільних активів.

Чому саме AGRECA?

В процесі роботи ми здійснюємо постійний моніторинг залізничного законодавства, що дає нам змогу оперативно застосовувати нові правила в проєктній роботі та формувати для бізнес-спільноти висновки щодо наслідків нормативних змін у галузі. Будучи юридичним партнером Логістичного комітету Європейської бізнес асоціації в Україні у сфері залізничного транспорту AGRECA забезпечує підтримку приватного сектору у відносинах з державними органами та природними монополістами. Нашими експертами було підготовлено низку ініціатив до проекту Закону «Про залізничний транспорт» та підзаконних актів.  

Ми маємо досвід супроводу інвестиційних проектів, що передбачають масштабне будівництво об’єктів припортової залізничної інфраструктури та розвитку залізничного транспорту загального користування. Наши юристи залучалися до проєктів Світового банку щодо запровадження концесії пасажирських вокзалів у 8 містах України.

Переваги співпраці з нами:

Здатність просканувати бізнес задачу чи проєкт у перспективі 360 градусів

Оперативна оцінка ризиків і можливостей проєкту, прозора економіка співпраці

Великий практичний досвід супроводу різнопланових проєктів «під ключ»

Потужна база контактів стейкхолдерів і експертів зі спеціалізованих питань

Наші послуги у залізничній галузі

GR-рішення

Юридичні продукти