Марина Шарапа

Марина Шарапа має більш ніж 20-річну практику в юридичній сфері. В 1996 році почала працювати у Фонді державного майна України юрисконсультом, в 1998 році очолила відділ претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Фонду. Протягом роботи у Фонді Марина безпосередньо розробляла стратегію та вела більшість резонансних судових справ того часу. З 2005 року Марина розпочала приватну юридичну практику у якості партнера AGRECA.

Марина Шарапа має досвід супроводження приватизаційних транзакцій, угод щодо реалізації інвестиційних проектів державно–приватного партнерства.

До фахових переваг Марини також можна віднести поглиблені навички у розробці нормативно-правових актів. Протягом державної кар’єри Марина постійно підключалася до робочих груп з підготовки або удосконалення таких функціональних законів як Закон України «Про приватизацію державного майна», Закон України «Про оренду державного і комунального майна» тощо. Марина також отримала суттєвий досвід під час розробки галузевих законів.  Марина безпосередньо приймала участь у формуванні норм Закону України «Про морські порти України». Протягом 2016 року Марина представляє інтереси бізнесу у підготовці нової редакції Закону України «Про залізничний транспорт». 

Окремо слід підкреслити досвід ведення судових справ. Протягом своєї кар’єри Марина успішно представляла як державні інтереси, так і інтереси приватних компаній. Зокрема, Марина представляла інтереси держави у таких резонансних справах як приватизація  ВАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат»,  ВАТ «Рівнеазот», ВАТ «Криворіжсталь», ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» тощо. В подальшому, Марина супроводжувала справи, направлені на захист приватних інвестицій, зокрема вона представляла інтереси власників ВАТ «Київський центральний універмаг», ЗАТ «Укртатнафта», ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» і т.д. Під керівництвом Марини юристи фірми успішно представляють інтереси судновласників, вантажовласників , морських агентів в ході розгляду справ, пов’язаних із перевезенням вантажів, вантажо-розвантажувальними роботами в морських портах. Марина має значну практику супроводження трудових спорів, в тому числі  за участю державних службовців, справ у сфері захисту прав інтелектуальної власності. 

Практики
  • судова практика в національних судах
  • приватизація
  • морське право
  • земельне право
  • ДПП
  • розробка проектів нормативних актів.
Освіта

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, спеціальність – правознавство, 1996 рік.

Державний інститут інтелектуальної власності, диплом магістра – 2010 рік.

Членство

Асоціація правників України
Київська обласна колегія адвокатів
Американська торгівельна палата в Україні

Свідоцтво про право зайняття адвокатською діяльністю № 2837, видане Київською обласною КДКА 19.05.2005