Машинобудування

Машинобудівна промисловість України – найважливіша комплексна галузь обробної промисловості України, яка включає проектування, виробництво й експлуатацію машин та інструментів. Галузь нараховує більше 1000 підприємств різних форм власності та призначення. Галузева структура машинобудування дуже різноманітна. Важливі та найбільш розвинуті такі його ланки, як важке, транспортне, сільськогосподарське машинобудування, верстатобудування, приладобудування, радіотехнічне та електротехнічне виробництво, обладнання для інших галузей промисловості, особливо хімічної та харчової.

В цілому за останні 20 років машинобудівний сектор зазнав чи не найбільших втрат та занепаду. Відсутність внутрішнього попиту та висока конкуренція на зовнішніх ринках призвели до значного скорочення реінвестицій, недостатньої інноваційної активності у галузі. За станом на 2005 рік лише близько 14 % підприємств здійснювали інноваційну діяльність, хоча в країні залишилося чимало наукових і конструкторських організацій. Отже залучення інвестицій та впровадження інновацій у підприємства машинобудування є одним з найбільш пріоритетних напрямків розвитку цього сектору економіки.

Юристи фірми AGRECA мають значний досвід у супроводженні транзакцій з купівлі-продажу, а також судових процесів, що стосуються підприємств машинобудівної промисловості. Зокрема, ми представляли інтереси іноземних інвесторів під час приватизації ВАТ “Точприлад”. Також AGRECA неодноразово виступала юридичним радником під час кількох приватизаційних конкурсів з продажу контрольного пакета акцій ВАТ “Холдингова компанія “Луганськтепловоз”. Протягом тривалого періоду ми представляли інтереси переможця конкурсу в чисельних судових процесах та виснажливих переговорах з Фондом державного майна та Кабінетом Міністрів.

Наші юристи мають досвід супроводження лізингових операцій, оренди, контрактів з постачання обладнання, машин та іншої кінцевої продукції підприємств машинобудування, а також інших питань операційної діяльності підприємств машинобудівної галузі.

* * * * *

Посилання за темою