Містобудівний кодекс України: крок до реальності

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з Федеральним міністерством навколишнього середовища, охорони природи, будівництва і безпеки ядерних реакторів Німеччини розпочали роботу з розроблення Містобудівного кодексу України.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе під час круглого столу щодо розроблення Містобудівного кодексу за участю німецьких представників, підтримкою яких (технічною, інтелектуальною та фінансовою) заручилася Україна у цій роботі.

Пан Парцхаладзе зазначив, що наразі містобудівельна діяльність в Україні регламентується 7 законами та величезним масивом норм інших законів. Відповідно, їх пропонується об’єднати у єдиний уніфікований документ. Кодекс повинен визначати принципи містобудівної політики держави. Основою майбутнього Містобудівного кодексу повинно стати:

  • створення сприятливих умов для інвестицій у будівництво;
  • удосконалення та прозорість дозвільних процедур;
  • забезпечення сталого розвитку населених пунктів і територій;
  • екологічна складова та урахування державних, громадських та приватних інтересів при плануванні територій тощо.

Нагадаємо, що це не перша спроба об’єднати містобудівне законодавство в єдиний комплексний документ.

Концепцію Містобудівного кодексу схвалено Кабінетом Міністрів України ще 18.07.2007 року (розпорядження №536-р). Пізніше, в 2010 році, проект Містобудівного кодексу України був поданий народними депутатами України (№6400 від 18.05.2010 року) та прийнятий у першому читанні. Однак, у лютому 2011 року прийнято рамковий Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності”, в результаті чого прийняття Містобудівного кодексу втратило актуальність.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України активізувало роботу з розроблення Містобудівного кодексу в жовтні 2017 року. Зокрема, 13 жовтня 2017 року відбулося перше засідання робочої групи з розроблення проекту Містобудівного кодексу України.


15/12/2017