Позитивні новини будівельного ринку

14 грудня 2017 року відбулась зустріч Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексія Кудрявцева з компаніями-членами Американської торговельної палати в Україні. У заході прийняла участь старший юрист AGRECA Олена Юрець.

Під час зустрічі Олексій Кудрявцев зауважив, що Держархбудінспекція змінює формат роботи з учасниками будівельного ринку на засадах прозорого та відкритого партнерства та зацікавлена в кожному проекті, нових інвестиціях в будівництво. На разі Держархбудінспекція зорієнтована на усунення перешкод в отриманні дозволів на будівництво та уникнення випадків повернення документації на доопрацювання. Натомість, ціль Держархбудінспеції — сприяння належному початку будівництва, допомога з усуненням недоліків при виконанні робіт, а у кінцевому результаті – прийняття готового об’єкту в експлуатацію. При цьому особлива увага, як зазначив Олексій Кудрявцев, приділяється стратегічним компаніям та об’єктам, що впливають на економічний розвиток країни.

За словами Олексія Кудрявцева, на законодавчому рівні вже створено необхідні умови для нормальної роботи інвесторів, забезпечено рівний доступ та можливості для діяльності у секторі будівництва України. Водночас правовими інструментами унеможливлено діяльність недобросовісних учасників, а, отже, сформовано прозору конкуренцію.

Окрему увагу було приділено Закону України № 1817 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», що набрав чинності 10 червня 2017 року та започаткував низку змін в містобудівному законодавстві (коментарі AGRECA до закону).

Крім того, Олексій Кудрявцев повідомив про нові законодавчі ініціативи, які на разі готуються Держархбудінспекцією та стосуються питань контролю в сфері містобудування. Вказані зміни планується подати на розгляд Верховної ради України на початку 2018 року.

Одним із проблемних питань, що обговорювалось в рамках заходу, також були державні будівельні норми та необхідність їх удосконалення. Наприклад, зазначалось про відсутність належного правового регулювання питань проектування та будівництва підприємств з переробки соняшникової та тропічної олії, в результаті чого на сьогоднішній день використовуються будівельні норми для підприємств нафтопереробної промисловості, які не враховують особливості даного виробництва, встановлюють занадто високі вимоги до пожежної безпеки, тощо, в результаті чого необґрунтовано збільшується вартість об’єкту.

За результатами зустрічі досягнуто домовленість продовжити співпрацю бізнесу та Держархбудіснпекції, в тому числі в частині вдосконалення законодавства в галузі містобудування.


14/12/2017