Проблеми індексації тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом

14 лютого 2019 року для учасників Американської торговельної палати була проведена зустріч з представниками АТ «Укрзалізниця», зокрема директором з економіки і фінансів Андрієм Рязанцевим та директором зі стратегічного розвитку та інвестицій Антоном Соболевським. 

Модерував зустріч співголова Комітету Палати з питань інфраструктури Сергій Вовк. В заході також взяли участь представники приватного сектору промисловості та агробізнесу.

Ключовим питанням зустрічі було обговорення проекту Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2009 р. №1392» та проекту Наказу Міністерства інфраструктури України «Про проведення щорічної автоматичної індексації тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги на рівні індексу цін виробників промислової продукції».

Представники АТ «Укрзалізниця» в рамках заходу розкрили основні компоненти підняття тарифу на перевезення залізничним транспортом. Прийняття зазначених проектів нормативно-правових актів забезпечить перевізнику (АТ «Укрзалізниця») можливість, при підвищенні цін на складові елементи витрат (паливо, електроенергія, запасні частини, тощо) автоматично щорічно індексувати тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом та пов’язані з ними послуги на рівні індексу цін виробників промислової продукції.

Представники бізнес-сектору, в свою чергу, черговий раз підкреслили, що механізм автоматичної індексації є недостатньо прозорим та свідчить про зловживання монопольним становищем на ринку залізничних перевезень. Більше того, підвищення тарифів на залізничні перевезення не враховує зростання вартості користування вагонів, що є складовою загальних витрат на залізничні перевезення.

В заході взяли участь юристи AGRECA.


18/02/2019