Розпочато підготовку законопроекту про концесії до другого читання

20 березня 2019 відбулося засідання Комітету з питань економічної політики Верховної Ради України, на якому були розглянуті поправки, внесені депутатами в процесі підготовки законопроекту до другого читання.

Одним із найбільш дискусійних питань стало регулювання земельних правовідносин. Варто зазначити, що законопроектом, прийнятому в першому читанні, втілюється концепція реалізації концесійного проекту на вже сформованих і оформлених земельних ділянках. Такий підхід значною мірою спрощує реалізацію концесійних проектів у порівнянні із діючою редакцією закону, оскільки значно скорочує перехідний період (від укладення договору концесії до початку реалізації будівельного проекту).

Однак, окремі поправки, запропоновані до другого читання, свідчать про намагання повернутися до існуючої на сьогоднішній день концепції, яка передбачає початок  землевпорядкувальних робіт вже після укладення договору. За таких обставин депутатами було прийнято рішення доопрацювати вказане питання до наступного засідання комітету. При цьому голова комітету пан Андрій Іванчук наголосив на тому, що задекларований принцип формування земельних ділянок в процесі підготовки концесійного конкурсу має бути збережений у законопроекті.

Також було детально проаналізоване питання можливості використання концесіонером майнових прав, що витікають з концесійного договору. Погоджуючись з тим, що концесіонер повинен бути наділений таким правом, предметом дискусії стало питання про передачу майнових прав в іпотеку або заставу. Остаточне рішення було відкладено до наступного засідання.

Варто зазначити, що з боку Американської торговельної палати в України та Европейської бізнес асоціації також було надано низку істотних пропозицій, зокрема, щодо критеріїв попереднього відбору претендентів, питань, пов’язаних з проведенням оцінки впливу на довкілля тощо. Наразі, вказані пропозиції не стали предметом обговорення членами комітету. Залишається сподіватись, що вони будуть обговорені депутатами на наступному засіданні комітету, яке заплановано на квітень 2019 року.

В межах моніторингу законодавства з державно-приватного партнерства в засіданні комітету прийняла участь партнер юридичної фірми AGRECA Марина Шарапа.


21/03/2019