Розпочато підготовку умов концесійних конкурсів

5 березня 2019 року відбулися перші засідання конкурсних комісій з проведення концесійних конкурсів для пілотних концесійних проектів у спеціалізованому морському порту Ольвія та морському порту Херсон.

До складу комісій увійшли представники Міністерства інфраструктури України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства фінансів України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Антимонопольного комітету України, Адміністрації морських портів України/Ukrainian Sea Ports Authority, Херсонської обласної державної адміністрації та Миколаївської обласної державної адміністрації, представники Миколаївської та Херсонської міських рад.

До роботи комісій також залучено представників Проектного офісу з питань державно-приватного партнерства в інфраструктурі «SPILNO», Міжнародної фінансової корпорації, Європейського банку реконструкції та розвитку, представників Профспілки працівників морського транспорту України, Первинної профспілкової організації Херсонського морського торгового порту та Профспілки працівників ДП «СК «Ольвія».

Створенню конкурсних комісій передували підготовка Техніко-економічних обґрунтувань проектів, а також проведення Міністерством інфраструктури України аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства, який довів доцільність реалізації проектів та їх позитивний вплив на державний та місцевий бюджет.

Згідно чинного концесійного законодавства, конкурсна комісія:

  • розробляє умови конкурсу, конкурсну документацію та проект інформаційного оголошення про проведення конкурсу, які в подальшому затверджує концесієдавець;
  • реєструє заявки на участь у конкурсі;
  • розглядає подані учасниками (претендентами, які допущені до участі у концесійному конкурсі), заявки, документи та матеріали з пропозиціями щодо умов концесії, визначає їх відповідність умовам конкурсу;
  • готує висновки щодо визначення кращих умов здійснення концесії, запропонованих учасниками конкурсу, на підставі яких концесієдавець приймає рішення про переможця концесійного конкурсу.

Наразі, завдання конкурсних комісій – розробка конкурсних умов та забезпечення проведення об’єктивного, конкурентного, неупередженого та прозорого конкурсу. Отже, наступним кроком має бути затвердження Міністерством інфраструктури України конкурсної документації, розробленої конкурсною комісією, та, відповідно, оголошення концесійного конкурсу.

За словами Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, вже у квітні-травні 2019 року планується провести конкурс, у якому візьмуть участь як українські, так і міжнародні компанії. За його словами вже понад 20 компаній виявили свою зацікавленість у подальшій реалізації пілотних концесійних проектів.


06/03/2019