Уряд змінив порядок затвердження проектів будівництва для підприємств державного та комунального сектору економіки

Уряд вніс зміни до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560, та визначив нову процедуру схвалення та затвердження проектів будівництва, що реалізуються державними та комунальними підприємствами, а також підприємствами, суб’єктом управління яких є Кабінет міністрів України.

Зокрема, скасовано норми щодо необхідності затвердження (схвалення) Кабінетом Міністрів України проектів будівництва вартістю понад 400 млн. грн., що дозволить скоротити час реалізації масштабних будівельних проектів підприємств державного та комунального сектору економіки (Адміністрації морських портів України, Укрзалізниці, Укравтодору тощо) на 2-5 місяців. При цьому ускладнено порядок затвердження проектів будівництва, що фінансуються за рахунок державних/комунальних підприємств вартістю до 120 млн. грн., оскільки, на відміну від попередньої редакції, вимагається отримання погодження органу управління.

Таким чином, на разі алгоритм затвердження проектів, що реалізуються компаніями державного та комунального сектору економіки, виглядає наступним чином:

  1. Проекти будівництва, що реалізуються за рахунок власних коштів державних та комунальних підприємств, незалежно від вартості проектів, затверджуються такими підприємствами за погодженням з органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, до сфери управління яких вони належать.
    Процедура погодження проектів будівництва, що реалізуються із залученням бюджетних коштів, а також кредитів, наданих під державні гарантії передбачає отримання погодження відповідних органів щодо об’єктів вартістю від 120 млн. гривень.
  2. Проекти будівництва, що реалізуються підприємствами, суб’єктом управління яких є Кабінет Міністрів України, із залученням бюджетних коштів, власних коштів підприємств, а також кредитів, наданих під державні гарантії, незалежно від вартості проектів, затверджуються такими підприємствами у разі, якщо у фінансових планах передбачаються відповідні видатки на реалізацію таких проектів будівництва.

Також приведено у відповідність до законодавства процедуру проведення експертизи проектів будівництва, які підлягають оцінці впливу на довкілля, та передбачено необхідність надання результатів такої оцінки перед затвердженням проектів.


19/02/2019